Esteo - Medycyna estetyczna i laseroterapia - Oferta » Toksyna botulinowa


 

Toksyna botulinowa typu A  to naturalnie występujące białko bakteryjne. Ma działanie blokujące impulsy nerwowe, pozwalając na rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Niewielkie dawki toksyny botulinowej wstrzykiwane są podskórnie do mięśni, których działanie ma zostać osłabione w celu zredukowania zmarszczek.

 

Toksyna botulinowa ma rejestrację do stosowania na zmarszczki gładzizny (pionowe zmarszczki między brwiami) u osób poniżej 65 roku życia. Ponadto toksynę stosuje się w celu redukcji zmarszczek poziomych czoła, "kurzych łapek" itp. Coraz częściej toksynę botulinową stosuje się w ramach prewencji zmarszczek u osób młodych (po 30 r.ż.) z cechami nadaktywnej mimiki. Stosowana jest również w leczeniu nadpotliwości określonych partii ciała. 

Na czym polega zabieg

 

Zabieg toksyną botulinową polega na wykonaniu kilku iniekcji małych dawek preparatu. Krótko po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności.

 

Po zabiegu

Nie powinno się pochylać głowy przez około 15 minut  i przez kilka dni należy unikać gorących pomieszczeń i intensywnego wysiłku fizycznego.

Efekt działania toksyny botulinowej pojawia się po 2-3 dniach od zabiegu, jest zawsze tymczasowy i utrzymuje się około 4-6 miesięcy (w zależności od indywidualnych cech organizmu). Nie należy wykonywać zabiegów toksyną botulinową w tej samej okolicy częściej niż co 3 miesiące.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • nadwrażliwość na toksynę botulinową
  • miastenia
  • zespół Lamberta Eatona
  • stwardnienie zanikowe boczne
  • ciąża i okres karmienia

 

 

 Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem - CENNIK

 


Szczegóły pod numerem telefonu  +48 571 254 711
 

 

Bezpieczeństwo, wiedza i doświadczenie to nasze atuty - Nasza oferta

Zapytaj o ....

Jeśli macie pytanie dotyczące zabiegu, naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności czytaj więcej >>

Zapytaj o ....

Jeśli macie pytanie dotyczące zabiegu, naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności czytaj więcej >>